Madarak és fák napján a 8. évfolyamos diákok elültették az emlékfájukat. Továbbá kiállításra kerültek e jeles napra készített alkotások.
Minden év május 10-én ünnepeljük a madarak és fák napját, mely több mint száz éves hagyomány Magyarországon. A Föld napjának testvérünnepének tekintjük, célja, hogy felhívja a társadalom, különösen a fiatalok figyelmét az őket körülvevő élővilágra és a természetvédelem fontosságára, hiszen kiemelt feladat ma az ifjúság természetvédelem iránti elkötelezettségének kialakítása, elmélyítése. A jeles nap közvetlen előzménye a „mezőgazdaságra hasznos madarak” védelme érdekében 1902-ben kötött párizsi egyezmény. Még ebben az évben Chernel István ornitológus megszervezte az első madarak és fák napját Magyarországon, amely Apponyi Albert vallási- és közoktatásügyi miniszter rendelete értelmében került bevezetésre az iskolákban 1906-ban. A természetvédelem fontossága azóta sem veszített jelentőségéből. Elengedhetetlen, hogy mindenki figyelmét felhívjuk e jeles napra, hiszen környezetünk védelme mindannyiunk közös feladata.
Iskolánkban a tanári előtti paravánokon e jeles nappal kapcsolatos rajzos kiállítást tekinthettek meg az érdeklődők Maldrik Gábor tanárúr tanítványainak munkáiból. A madarak és fák napja alkalmából szorgalmi ötös szerzési lehetőséget kínált fel Tóth Sándorné tanárnő az 5. és 6. osztályosok körében természettudományból, a 7. és 8. diákok részére pedig a biológia tantárgyból. Kihirdetett kérdéseire kis kutatás után a könyvtárban és az interneten lehet válaszolni, s így jó érdemeket szerezni.
Ezen a napon a 8. évfolyamos diákok elültették az emlékfájukat az iskolánk udvarán, melyet a DÖK vezetője, Kotánné Kovács Tímea tanárnő vásárolt számukra.